Login form protected by Login LockDown.

Inter – Lecce (Serie A)

Inter a invins-o pe Lecce in ultimele 7 meciuri jucate la Milano

Meciul va avea loc Luni, 26 August, incepand cu ora 21:45, si va fi transmis de Digisport 2.

Inter a terminat la egalitate ultimele 4 partide amicale jucate in aceasta vara, toate cu acelasi scor, 1-1.

In cele 6 partide amicale, Inter a inregistrat o victorie, 4 remize si o infrangere.

Diego Godin este accidentat si nu va putea fi folosit de Antonio Conte in aceasta partida.

Inter a castigat precedentele 7 partide jucate pe teren propriu contra celor de la Lecce.

In ultimele 3 dueluri directe, scorul a fost egal la pauza, Inter reusind sa se impuna in repriza secunda.

Inter n-a mai pierdut pe teren propriu in Serie A de 5 partide.

Lecce revine in serie A dupa o pauza de 7 ani

Lecce a invins-o pe Salernitana in Cupa Italiei, scor 4-0.

In aceasta vara cei de la Lecce au jucat 4 partide amicale, toate castigate.

In sezonul trecut, Lecce a terminat pe locul 2 in Serie B, reusind sa promoveze direct.

Ultima partida jucata de Lecce in Serie A a fost in 2012, cand erau invinsi de Chievo, scor 0-1.

Lecce a marcat o singura data in ultimele 4 deplasari pe Giuseppe Meazza.

Inter este favorita in aceasta partida, si probabil ca va reusi sa se impuna, in fata unei echipe nou promovate.

Mizez pe minim 2 goluri marcate in repriza secunda, pentru cota 1.76 oferita de Unibet.

Echipele probabile si jucatorii indisponibili

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, de Vrij, Skriniar – Candreva, Sensi, Brozovic, Barella, Asamoah – Lukaku, Martinez

🚫 Indisponibili: Godin (accidentat)

Lecce: Gabriel – Rispoli, Rossettini, Lucioni, Calderani – Petriccione, Tachtsidis, Shakhov – Mancosu – Lapadula, Farias

🚫 Indisponibili: –

💡 Verdict JDP: 7/10 peste 1.5 goluri dupa pauza @ 1.76 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: AP Photo/Luca Bruno

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰