Login form protected by Login LockDown.

Maccabi Tel Aviv – CFR Cluj (Liga Campionilor)

Maccabi a jucat doar doua meciuri oficiale in acest sezon

Meciul va avea loc Marti, 30 Iulie, incepand cu ora 20:00, si va fi transmis de Digisport 1.

Maccabi Tel Aviv a pierdut mansa tur cu scorul de 0-1, si acum are a doua sansa la calificare.

Echipa din Israel nu a inceput inca sezonul in campionatul intern, jucand doar in Supercupa, pe care a castigat-o contra celor de la Yehuda.

Sheran Yeini si Saborit sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru campioana din Israel.

Ultimele 3 partide oficiale jucate de Maccabi Tel Aviv s-au incheiat cu goluri din partea unei singure echipe.

CFR Cluj are prima sansa la calificare

CFR Cluj a invins-o pe Dinamo cu scorul de 1-0, in runda a 3-a din Liga 1.

Dupa primele 3 etape, clujenii ocupa locul 4 in Liga 1, la 2 puncte de primele doua clasate, Universitatea Craiova si Viitorul.

George Tucudean este in continuare accidentat si nu va putea juca pentru echipa oaspete.

Daca va reusi sa treaca de Maccabi, CFR Cluj o va intalni in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor pe Celtic.

Elevii lui Dan Petrescu au reusit 4 victorii consecutive, doua in Liga Campionilor si doua in campionatul intern.

Daca va marca in aceasta partida, CFR Cluj are mari sanse sa se califice in runda urmatoare, deoarece Maccabi nu cred ca va inscrie de 3 ori.

Cred ca prima repriza va fi una echilibrata, si ma astept ca rezultatul dupa primele 45 de minute sa fie egal.

Echipele probabile si jucatorii indisponibili

Maccabi Tel Aviv: Giannotis – Kandil, Amador, Bachtiar, Davidzada – Glazer, Scheter, Rikan, Peretz – Cohen, Blackman

🚫 Indisponibili: Yeini si Saborit (accidentati)

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Burca, Camora – Culio, Bordeianu, Djokovic – Deac, Rondon, Omrani

🚫 Indisponibili: Tucudean (accidentat)

💡 Verdict JDP: 7/10 egal la pauza @ 1.95 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: AP Photo/Luca Bruno

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰