Login form protected by Login LockDown.

Hoffenheim – Bayern (Bundesliga)

Hoffenheim a castigat ultimele doua intalniri directe jucate pe teren propriu

Meciul va avea loc vineri, 18 ianuarie, incepand cu ora 21:30, si va fi transmis in direct de Digisport 1.

Hoffenheim a incheiat anul 2018 cu o remiza, scor 1-1, pe teren propriu, contra celor de la Mainz.

La finalul primei parti a sezonului, Hoffenheim ocupa locul 7 in Bundesliga, cu 25 de puncte acumulate, si un golaveraj de 32-23.

Lukas Rupp, Ermin Bicakcic si Havard Nordtveit sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru formatia gazda.

Cei de la Hoffenheim au o serie de 6 rezultate de egalitate consecutive inregistrate in meciurile din Bundesliga.

Ultimele 3 partide jucate pe teren propriu de Hoffenheim s-au incheiat la egalitate atat la pauza, cat si la final. Aceste 3 partide s-au incheiat cu mai putin de 3 goluri marcate.

Hoffenheim a reusit sa se impuna in fata celor de la Bayern, in ultimele doua intalniri directe jucate pe acest stadion.

Cei de la Hoffenheim au o serie de 10 partide fara esec in Bundesliga, insa ultimele 6 meciuri s-au incheiat nedecis.

Bayern are o serie de 5 victorii consecutive in Bundesliga

Bayern a invins-o pe Frankfurt cu scorul de 3-0, in runda anterioara din Bundesliga, ultima a turului.

Astfel, la finalul turului, Bayern ocupa locul 2 in Bundesliga, cu 36 de puncte acumulate, 6 mai putine decat liderul, Dortmund.

Corentin Tolisso, Arjen Robben si Franck Ribery sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru formatia oaspete.

Bayern a reusit sa castige 16 din ultimele 19 partide jucate in deplasare.

Precedentele 6 partide jucate pe teren strain de Bayern, s-au incheiat cu minim 3 reusite. Cota oferita de Unibet pentru un nou meci de peste 2.5 goluri, este 1.38.

Bayern a reusit sa termine fara gol primit ultimele 4 partide jucate in campionat. Pentru a reusi si de aceasta data acest lucru, Unibet ofera cota 3.10.

Bayern a pierdut doar 2 din ultimele 22 de partide jucate impotriva celor de la Hoffenheim.

Cei de la Bayern au reusit sa marcheze minim 2 goluri in precedentele 6 deplasari.

Se anunta o partida extrem de interesanta, si ma astept ca cele doua formatii sa inceapa meciul in forta, cu cel putin 2 goluri marcate in prima repriza.

In 3 din ultimele 4 partide jucate de Bayern s-au marcat minim 2 goluri pana la pauza.

Ultimele doua confruntari directe jucate intre cele doua echipe au avut minim 4 goluri pe tabela de marcaj.

Echipele probabile si indisponibilii

Hoffenheim: Baumann – Adams, Vogt, Hubner – Kaderabek, Demirbay, Grillitsch, Bittencourt, Schulz – Kramaric, Joelinton

Indisponibili: Rupp, Bicakcic si Nordtveit (accidentati)

Bayern: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Goretzka, Alcantara – Gnabry, Muller, Coman – Lewandowski

Indisponibili: Tolisso, Robben si Ribery (accidentati)

Verdict JDP: 7/10 peste 1.5 goluri la pauza @ 2.00 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: AP Photo/Luca Bruno

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰