Login form protected by Login LockDown.

Espanyol – Leganes (Primera Division)

Espanyol are o serie de 6 infrangeri consecutive

Meciul va avea loc vineri, 4 ianuarie, incepand cu ora 22:00, si va fi transmis in direct de Digisport 1.

Espanyol a incheiat anul 2018 cu o serie de 3 infrangeri consecutive, cea mai recenta impotriva celor de la Atletico Madrid, scor 0-1.

Dupa aceasta serie neagra, Espanyol a cazut pe locul 14 in clasament, si are doar 21 de puncte dupa primele 17 etape.

Esteban Granero este suspendat si nu va putea evolua in aceasta partida pentru echipa gazda.

Espanyol are o serie de 6 esecuri consecutive, fiind echipa cea mai slaba din punct de vedere al formei, in acest moment.

In precedentele 3 partide jucate pe teren propriu, Espanyol a incasat de fiecare data minim 3 goluri.

Espanyol  a marcat 70% din golurile de acasa in repriza secunda. Pentru un gol al formatiei gazda dupa pauza, Unibet ne ofera cota 1.70.

Pe teren propriu, Espanyol a inregistrat 5 victorii si 3 infrangeri in acest sezon.

Cele doua echipe s-au intalnit de 4 ori pana acum, fiecare formatie reusind sa castige cate doua partide.

Leganes are o serie de 9 partide consecutive fara esec

Leganes a incheiat anul 2018 cu 3 remize consecutive, cea mai recenta impotriva celor de la Sevilla, 1-1, pe teren propriu.

Inceputul lui 2019 o gaseste pe Leganes pe pozitia a 16-a in clasament, cu 19 puncte acumulate.

Alexander Szymanowski, Ezequiel Munoz si Michael Santos sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida, in timp ce Ruben Perez este suspendat si va lipsi si el.

Leganes are o serie de 9 partide fara infrangere in toate competitiile, reusind sa inregistreze 3 victorii si 6 remize in aceste interval.

Cei de la Leganes s-au impus in precedentele doua partide directe jucate impotriva celor de la Espanyol.

10 din ultimele 11 partide jucate de Leganes in Primera Division s-au incheiat cu maxim 2 goluri marcate. Cota oferita de Unibet pentru un nou meci de sub 2.5 goluri, este 1.58.

Leganes a reusit o singura victorie in precedentele 24 de partide jucate in deplasare.

Leganes a marcat doar in doua din precedentele 7 deplasari.

5 din cele 9 partide jucate de Leganes in deplasare in acest sezon s-au incheiat fara gol pana la pauza.

Avand in vedere procentajul mare de goluri marcate dupa pauza de Espanyol, ma astept ca si de aceasta data echipa gazda sa inscrie dupa pauza.

Echipele probabile si indisponibilii

Espanyol: D. Lopez – J. Lopez, D. Lopez, Hermoso, Vila – Darder, Roca, Sanchez – Baptistao, Iglesias, Garcia

Indisponibili: Granero (suspendat)

Leganes: Cuellar – Omeruo, Siovas, Bustinza – Nyom, Gumbau, Vesga, Silva – Rodriguez – En-Nesyri, Carrillo

Indisponibili: Szymanowski, Munoz si Santos (accidentati), Perez (suspendat)

Verdict JDP: 7/10 Espanyol marcheaza dupa pauza @ 1.70 (Unibet

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: AP Photo/Luca Bruno

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰