Login form protected by Login LockDown.

Tottenham – Inter (Liga Campionilor)

Tottenham are o serie de 9 partide cu minim 3 goluri in Liga Campionilor

Meciul va avea loc miercuri, 28 Noiembrie, incepand cu ora 22:00, si va fi televizat de Digisport 2.

Tottenham a invins-o pe Chelsea cu scorul de 3-1, in runda anterioara din Premier League.

In urma acestei victorii, Tottenham a acumulat 30 de puncte, si a urcat pe locul 3 in clasament, reusind sa o devanseze pe Chelsea.

In Liga Campionilor, Tottenham se afla abia pe locul 3, cu 4 puncte acumulate, si un golaveraj de 5-5.

In runda anterioara, Tottenham a reusit sa o invinga pe PSV cu scorul de 2-1, reusind astfel prima victorie in acest sezon de Liga Campionilor.

Davinson Sanchez, Mousa Dembele, Victor Wanyama si Danny Rose sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru formatia gazda.

Ultimele 9 partide jucate de Tottenham in Liga Campionilor s-au incheiat cu cel putin 3 goluri marcate. Unibet ofera cota 1.68 pentru un nou meci de peste 2.5 goluri.

Tottenham a marcat minim 3 goluri in cele 3 partide jucate pe teren propriu contra Inter, reusind sa castige de fiecare data atat la pauza cat si la final.

Cele doua echipe s-au intalnit de 5 ori pana acum, fiecare echipa reusind sa isi castige meciurile jucate pe teren propriu.

In cazul in care nu va castiga acest meci, Tottenham va fi eliminata din Liga Campionilor.

Un aspect interesant este faptul ca daca Tottenham nu se va califica in optimile de finala, va fi pentru prima data in ultimii 15 ani, cand Londra nu are o echipa in optimile de finala ale Uefa Champions League.

Tottenham a marcat in ultimele 14 partide jucate pe teren propriu, si are prima sansa si de aceasta data.

Inter are nevoie de o remiza pentru a se califica in optimi

Inter a invins-o pe Frosinone cu scorul de 3-0, in runda anterioara din Serie A.

In urma acestui succes, echipa antrenata de Luciano Spalletti a acumulat 28 de puncte, si se mentine pe pozitia a 3-a in Serie A.

In Liga Campionilor, Inter a acumulat 7 puncte dupa primele 4 etape, si ocupa locul 2 in grupa.

In ultima runda, Inter a remizat pe teren propriu in confruntarea cu Barcelona, scor 1-1.

Sime Vrsaljko este accidentat si nu va putea evolua pentru echipa oaspete in aceasta partida.

Daca nu pierde aceasta partida, Inter isi asigura un loc in optimile de finala ale Ligii Campionilor. Chiar si in cazul unui esec, formatia italiana pastreaza sanse de calificare, avand in vedere ca in ultima etapa o va intalni pe PSV, iar Tottenham va da piept cu Barcelona.

4 din precedentele 5 partide jucate de Inter s-au incheiat cu minim 3 goluri marcate.

Inter a fost in urna a 4-a la tragerea la sorti, si este singura echipa din aceasta urna cu sanse reale de calificare in optimi. In sezonul trecut, nici o echipa din urna a 4-a nu a reusit sa se califice mai departe. Ultima echipa din urna a 4-a care a reusit o calificare a fost AS Monaco.

Inter a reusit sa treaca de faza grupelor in ultimele 11 participari in Liga Campionilor.

7 din ultimele 8 goluri marcate de Inter in Liga Campionilor au venit dupa pauza.

Mauro Icardi a marcat 3 goluri in primele 4 meciuri jucate in Liga Campionilor. Doar Crespo si Adriano au marcat mai mult de 3 goluri in primele 5 partide jucate pentru Inter in aceasta competitie, cu 6 goluri, respectiv 4 goluri.

Aceasta partida este una decisiva pentru Tottenham, care are nevoie de victorie pentru a mai spera la calificare, in timp ce Inter se poate multumi cu un egal, care i-ar aduce biletele pentru optimile de finala.

Inter pastreaza sanse de calificare chiar daca pierde aceasta partida, insa va depinde de rezultatele ultimei etape, cand vor juca pe teren propriu contra PSV, in timp ce Tottenham se va deplasa la Barcelona.

Atat Tottenham cat si Inter au jucat ofensiv in ultima perioada, si ma astept la o confruntare foarte interesanta, cu goluri.

Probabil ca prima repriza va fi mai echilibrata, urmand ca in repriza secunda sa vedem mai multe goluri.

Voi miza pe minim 2 goluri inscrise dupa pauza, pentru cota 1.87 oferita de Unibet.

Echipele probabile si indisponibilii

Tottenham: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Sissoko, Dier – Lamela, Alli, Eriksen – Kane

Indisponibili: Sanchez, Dembele, Wanyama si Rose (accidentati)

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, de Vrij, Skriniar, Asamoah – Vecino, Brozovic – Politano, Nainggolan, Perisic – Icardi

Indisponibili: Vrsaljko (accidentat)

Verdict JDP: 7/10 peste 1.5 goluri dupa pauza @ 1.87 (Unibet

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰