Login form protected by Login LockDown.

Croatia – Anglia (Uefa Nations League)

Croatia are o serie de 6 partide consecutive fara victorie in timpul regulamentar

Meciul va avea loc vineri, 12 Octombrie, incepand cu ora 21:45, si se va disputa fara spectatori.

Croatia a pierdut fara drept de apel confruntarea cu Spania, scor 0-6, in runda anterioara din Uefa Nations League.

In urma acestui esec, croatii ocupa ultimul loc in grupa a 4-a din League A.

Lovre Kalinic, Sime Vrsaljko, Marcelo Brozovic si Borna Barisic sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru echipa gazda.

Croatia are o serie de 6 partide fara victorie in timpul regulamentar, inregistrand 4 remize in acest interval.

Croatia a invins-o pe Anglia in cel mai recent duel, in semifinalele Cupei Mondiale din Rusia, cand s-a impus dupa prelungiri, scor 2-1.

Per total, cele doua echipe s-au intalnit de 8 ori pana acum, iar Anglia conduce la general cu scorul de 4-3.

Croatia este neinvinsa pe teren propriu in ultimele 19 partide, inregistrand 16 victorii si 3 remize in acest interval.

Ultima echipa care a reusit sa castige la Zagreb este Belgia, in 2013.

Croatia nu a pierdut niciodata 3 partide oficiale consecutive, si probabil ca nici de aceasta data vice-campioana mondiala nu va fi invinsa.

Anglia a pierdut ultimele 3 meciuri oficiale

Anglia a invins-o pe Elvetia cu scorul de 1-0, intr-o partida amicala, gratie unui gol marcat de Marcus Rashford.

In prima partida din Uefa Nations League, Anglia a fost invinsa pe teren propriu de Spania, scor 1-2.

In urma acestui esec, Anglia ocupa locul 2 in grupa, la egalitate cu Croatia.

Luke Shaw, James Tarkowski, Danny Rose si Alex McCarthy sunt accidentati si nu au facut deplasarea la Zagreb.

Anglia a pierdut 3 partide oficiale la rand, si este in pericol sa piarda pentru prima data 4 meciuri la rand.

Totusi, Anglia are o serie de 20 de partide fara infrangere in deplasare, inregistrand 14 victorii si 6 remize in acest interval de timp.

Anglia a reusit o singura data in ultimele 8 partide sa termine fara gol primit.

Harry Kane are sansa sa marcheze pentru Anglia in a 5-a deplasare consecutiva. Wayne Rooney este ultimul jucator al Angliei care a marcat de 5 ori la rand pe terenuri straine.

Dupa turneul final reusit, atat Croatia cat si Anglia se afla in suferinta, nereusind nici o victorie in meciurile oficiale.

Cred ca si de aceasta data vom vedea un meci echilibrat, asa cum a fost si confruntarea de la Cupa Mondiala.

Mizez pe o remiza dupa primele 45 de minute, si cred ca sunt sanse bune ca tabela sa indice un scor egal dupa prima repriza.

Echipele probabile si indisponibilii

Croatia: Livakovic – Jedvaj, Lovren, Vida, Pivaric – Rebic, Modric, Kovacic, Rakitic, Perisic – Kramaric

Indisponibili: Kalinic, Vrsaljko, Brozovic si Barisic (accidentati)

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Henderson, Winks – Sterling, Barkley, Rashford – Kane

Indisponibili: Shaw, Tarkowski, Rose si McCarthy (accidentati)

Verdict JDP: 7/10 egal la pauza @ 1.93 (Unibet

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰