Login form protected by Login LockDown.

Juan Martin Del Potro – John Isner (US Open)

Del Potro il conduce pe Isner cu scorul de 7-4

Meciul va avea loc marti, 4 Septembrie, incepand cu ora 20:30, si va fi transmis in direct de Eurosport 2.

Juan Martin Del Potro a trecut de Borna Coric in optimile de finala ale turneului de la US Open, reusind o victorie in minim de seturi.

Argentinianul nu a pierdut nici un set in acest turneu, reusind 4 victorii cu scorul de 3-0.

Donald Young, Denis Kudla si Fernando Verdasco sunt celelalte 3 victime ale lui Del Potro la acest turneu.

Anul trecut, Juan Martin Del Potro a ajuns pana in semifinalele turneului de la US Open, fiind invins de Rafa Nadal.

Juan Martin Del Potro a reusit sa castige in 2009 turneul de la US Open, fiind primul si singurul sau trofeu la un turneu de Mare Slem.

Isner nu a trecut niciodata de sferturi la US Open

John Isner a trecut de Milos Raonic, scor 3-2, in optimi, in urma unei partide care a durat 3 ore si 10 minute.

Jucatorul american a mai trecut de Bradley Klahn, Nicolas Jarry si Dusan Lajovic, pentru a se califica in aceasta runda.

Pentru John Isner este a doua prezenta in sferturile de finala ale turneului de la US Open, dupa ce a reusit acelasi lucru si in 2011.

Anul trecut, Isner a parasit competitia in 16-imile de finala, fiind invins de Mischa Zverev.

Cei doi jucatori s-au intalnit ultima data la turneul de la French Open, cand argentinianul s-a impus cu scorul de 3-0.

Per total, cei doi jucatori au jucat 11 partide unul impotriva celuilalt, iar Del Potro conduce cu scorul de 7-4.

Cred ca jucatorul argentinian va reusi sa se impuna si de aceasta data, fiind si mai odihnit decat adversarul sau, care a jucat o partida de 3 ore in runda anterioara.

Mizez pe un succes clar al argentinianului, si cred ca diferenta de game-uri va fi de minim 4 in favoarea sa.

Verdict JDP: 7/10 Del Potro -3.5 game-uri @ 1.79 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰