Login form protected by Login LockDown.

Karolina Pliskova – Mihaela Buzarnescu (Wimbledon)

Karolina Pliskova se afla pentru prima data in turul 3 la Wimbledon

Meciul va avea loc vineri, 6 Iulie, nu inainte de ora 17:00, si va fi transmis in direct de Eurosport 1, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Karolina Pliskova a invins-o pe Victoria Azarenka in doua seturi, in turul 2 al turneului de la Wimbledon, reusind o prestatie solida, fara sa isi piarda serviciul.

In primul tur, jucatoarea din Cehia a avut o partida mai grea, invingand-o in 3 seturi pe britanica Harriet Dart.

Pliskova a jucat 4 partide pe iarba inainte de Wimbledon, reusind doar 2 victorii, contra rusoaicei Pavlyuchenkova si in fata compatrioatei sale, Barbora Strycova.

Anul trecut, Pliskova a fost eliminata inca din turul 2 la Wimbledon, fiind invinsa de Magdalena Rybarikova.

Pliskova nu se descurca prea bine la turneul de la Wimbledon, fiind calificata in premiera in turul 3 al acestei competitii.

Pliskova a reusit sa castige singura partida jucata in fata Mihaelei Buzarnescu, in 2012, la Nottingham, scor 2-1.

Buzarnescu spera sa ajunga din nou in optimi, dupa performanta reusita la Roland Garros

Mihaela Buzarnescu a avut si ea o partida lejera in turul 2, reusind sa o invinga pe Katie Swat cu scorul de 6-0/6-3.

In primul tur, compatrioata noastra a avut o partida mai dificila, reusind in cele din urma sa o invinga pe Aryna Sabalenka, in setul decisiv.

Mihaela Buzarnescu a avut o prestatie foarte buna in turneele pe iarba jucate in 2018, reusind o finala la Birmingham, si o un sfert de finala la Nottingham.

Mihaela Buzarnescu se afla pentru prima data pe tabloul principal al turneului de la Wimbledon, iar anul trecut a fost invinsa in calificare de Petra Martic.

7 din precedentele 11 partide jucate de Mihaela Buzarnescu au avut nevoie de set decisiv pentru a decide castigatoarea. Unibet ofera cota 2.38 pentru minim 3 seturi jucate.

Daca va castiga aceasta partida, Mihaela Buzarnescu poate sa isi egaleze cea mai buna performanta reusita la un turneu de Gran Slam, dupa ce a ajuns in optimi si la Roland Garros.

Se anunta un meci interesant, cu Pliskova favorita, insa la acest turneu au fost foarte multe surprize, asa ca nu m-ar mira ca si in aceasta partida sa asistam la o victorie a compatrioatei noastre.

Voi miza pe faptul ca Mihaela Buzarnescu nu va pierde aceasta partida la o diferenta mai mare de 3 game-uri, fiind sanse bune ca jucatoarea noastra sa castige minim un set.

Verdict JDP: 7/10 Buzarnescu +3.5 game-uri @ 1.93 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰