Login form protected by Login LockDown.

Julia Goerges – Serena Williams (Wimbledon)

Goerges se afla la prima semifinala intr-un turneu de Grand Slam

Meciul va avea loc joi, 12 Iulie, incepand cu ora 16:30, si va fi transmis in direct de Eurosport 1, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Julia Goerges a reusit sa treaca de Kiki Bertens in sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, intr-o partida decisa in setul decisiv.

Inaintea acestei partide, jucatoarea din Germania a trecut de Monica Puig, Vera Lapko, Barbora Strycova si Donna Vekic.

Anul trecut, jucatoarea din Germania a fost eliminata inca din primul tur al turneului de la Wimbledon, fiind invinsa de Lesia Tsurenko.

Julia Goerges se afla la cea mai buna performanta a carierei sale, ajungand in premiera in penultimul act al unui turneu de Grand Slam.

Serena conduce cu scorul de 3-0 la intalniri directe

Serena Williams a trecut de italianca Camila Giorgi in sferturile de finala, scor 2-1, dupa ce pierduse primul set.

In primele tururi, Serena a trecut de Arantxa Rus, Viktoriya Tomova, Kristina Mladenovic si Evgeniya Rodina.

Anul trecut Serena Williams nu a participat la turneul de la Wimbledon, din cauza ca si-a luat un an de pauza pentru a-si creste copilul.

In 2016, Serena Williams a reusit sa castige turneul de la Wimbledon, in urma unei finale cu Angelique Kerber.

Jucatoarea americana a castigat nu mai putin de 7 trofee la Wimbledon, fiind turneul pe care l-a castigat de cele mai multe ori, alaturi de Australian Open.

Serena Williams a reusit sa castige toate cele 3 partide directe jucate in fata jucatoarea din Germania, avand prima sansa si in aceasta partida.

Serena a pierdut un singur set in acest turneu, in meciul din sferturile de finala, contra Camilei Giorgi.

Jucatoarea care se va impune in aceasta partida o va intalni pe castigatoarea celeilalte semifinale, jucata intre Angelique Kerber si Julia Ostapenko.

Sunt sanse destul de mari sa asistam la o reeditare a finalei din 2016, cand Serena castiga in fata lui Kerber.

Julia Goerges a avut un traseu destul de usor la aceasta editie a Wimbledon, profitand de eliminarea prematura a mai multor jucatoare de top.

Diferenta de valoare este clar in favoarea jucatoarei americane, care are o serie de 19 victorii consecutive pe iarba, in timp ce Julia Goerges a fost eliminata in ultimele 4 turnee, inaintea acestuia, inca din primul tur la Wimbledon.

Mizez pe un succes clar al Serenei, si cred ca diferenta de game-uri va fi de minim 5 pentru multipla campioana de la Wimbledon.

Verdict JDP: 7/10 Williams -4.5 game-uri @ 1.89 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰