Login form protected by Login LockDown.

Simona Halep – Caroline Garcia (WTA Roma)

Simona Halep conduce cu scorul de 3-1 in intalnirile cu Garcia

Meciul va avea loc vineri, 18 Mai, incepand cu ora 20:30, si va fi transmis in direct de Digisport 2, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Simona Halep a avut pauza in optimile de finala, deoarece adversara sa, Madison Keys, s-a retras inainte de inceperea partidei.

In primul tur, jucatoarea din Constanta a reusit sa o invinga pe Naomi Osaka cu scorul de 2-0, pierzand un singur game, in primul set.

Inaintea turneului de la Roma, Simona Halep a participat la turneul de la Madrid, acolo unde a fost invinsa in sferturile de finala de Karolina Pliskova.

Simona Halep a jucat 7 partide in acest an pe zgura, iar bilantul ei este de 5 victorii si 2 infrangeri.

Simona Halep conduce cu scorul de 3-1 la general in intalnirile directe jucate impotriva Carolinei Garcia.

Anul trecut, Simona Halep a jucat finala turneului de la Madrid, fiind invinsa de ucraineanca Elina Svitolina.

Caroline Garcia are 6 victorii in ultimele 7 partide jucate

Caroline Garcia le-a invins pe Timea Babos si Sloane Stephens, pentru a reusi calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Roma.

Inaintea turneului de la Roma, Caroline Garcia a participat si ea la turneul de la Madrid, acolo unde a ajuns pana in semifinale, fiind invinsa de Kiki Bertens.

Caroline Garcia a jucat 13 partide pe zgura in acest sezon, iar bilantul ei este unul favorabil, cu 10 victorii si 3 infrangeri.

Ultimele 8 partide jucate de Caroline Garcia s-au incheiat in minim de seturi, iar pentru ca si de aceasta data sa vedem maxim 2 seturi,Unibet ne ofera cota 1.52.

In sezonul trecut, Caroline Garcia a parasit turneul de la Roma in turul 2, fiind invinsa de Daria Gavrilova.

Jucatoarea care se va impune in aceasta partida, o va infrunta in semifinale pe castigatoarea partidei dintre Maria Sharapova si Jelena Ostapenko.

Simona Halep a jucat foarte bine in primul tur al acestui turneu, cedand un singur game in fata lui Osaka, si cred ca isi va continua parcursul bun, cu o noua victorie in minim de seturi.

Verdict JDP: 7/10 Halep castiga 2-0 @ 2.12 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰