Login form protected by Login LockDown.

Simona Halep – Agnieszka Radwanska (Miami)

Simona Halep a castigat 3 din ultimele 4 partide directe

Meciul va avea loc sambata, 17 Martie, cu incepere de la ora 19:00 si va fi transmis de Digisport 3, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Simona Halep a invins-o greu pe Oceane Dodin, scor 2-1, in turul 2 al turneului de la Miami, reusind sa revina dupa ce a pierdut primul set.

Inaintea turneului de la Miami, Simona Halep a participat la turneul de la Indian Wells, acolo unde a pierdut finala in fata japonezei Naomi Osaka.

Anul trecut, Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Miami, fiind invinsa de Johanna Konta.

3 din ultimele 4 partide jucate de Simona Halep au avut nevoie de set decisiv pentru a desemna castigatoarea.

Simona Halep si Agnieszka Radwanska s-au intalnit de 10 ori pana acum, iar scorul la general este 5-5.

Agnieszka Radwanska se afla abia pe locul 32 in clasamentul WTA

Agnieszka Radwanska a invins-o pe belgianca Alison van Uytvanck, scor 2-0, in runda anterioara a turneului de la Miami.

Jucatoarea din Polonia a fost eliminata tot de Naomi Osaka la turneul de la Indian Wells, fiind invinsa in turul 2.

Agnieszka Radwanska ocupa locul 32 in clasamentul WTA, dupa ce mai multi ani la rand a fost in top 10.

Anul trecut, Agnieszka Radwanska a pierdut tot in turul 3 la Miami, fiind invinsa de Mirjana Lucic.

Agnieszka Radwanska a reusit sa castige turneul de la Miami din 2012, intr-o finala cu Maria Sharapova.

Simona Halep a reusit sa castige 3 din ultimele 4 meciuri directe, si are prima sansa si in aceasta partida.

Totusi, cred ca o sa asistam la un meci echilibrat, si ma astept ca cele doua jucatoare sa ne ofere un meci spectaculos.

Voi miza pe un meci cu cel putin 20 de game-uri jucate, si ma astept chiar la o partida cu 3 seturi.

Verdict JDP: 7/10 peste 19.5 game-uri @ 1.79ย (Unibet)

๐Ÿ—ฃ Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. โฌ‡โฌ‡โฌ‡

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ