Login form protected by Login LockDown.

FC Botosani – Dinamo (Liga 1)

Wolfsburg are un singur succes in ultimele 6 partide

Meciul va avea loc sambata, 17 Martie, incepand cu ora 20:45 si va fi transmis in direct de Digisport 1, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

FC Botosani vine dupa succesul dramatic obtinut in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, scor 3-2, in fata celor de la Poli Iasi.

In prima runda din play-out, FC Botosani a reusit doar o remiza contra celor de la Juventus Bucuresti, scor 0-0.

Dupa prima etapa din play-out, FC Botosani a coborat pe locul 8 in clasament, fiind devansata chiar de Dinamo.

Chitosca este accidentat si nu va putea evolua in aceasta partida pentru formatia gazda.

4 din cele 5 partide jucate de FC Botosani in Liga 1 in 2018 s-au incheiat cu maxim 2 goluri marcate. Pentru un nou meci de sub 2.5 goluri, Unibet ne ofera cota 1.55.

Deasemenea, 6 din ultimele 7 intalniri directe jucate intre cele doua formatii s-au incheiat cu mai putin de 3 goluri inscrise.

FC Botosani n-a mai pierdut pe teren propriu contra celor de la Dinamo de 4 partide, ultimul esec fiind inregistrat in 2014.

FC Botosani a pierdut doar 2 partide pe teren propriu in acest sezon, fiind invinsa de FCSB si Astra Giurgiu, doua echipe care s-au calificat in play-off.

Schalke are o serie de 4 victorii consecutive

Dinamo a inceput cu dreptul sezonul de play-out, reusind sa o invinga pe Gaz Metan Medias cu scorul de 3-0.

In urma acestui succes, Dinamo a urcat pe locul 7 in clasament, reusind sa o devanseze pe FC Botosani.

Nemec, Palic, Moldoveanu si Gheorghe sunt absentii celor de la Dinamo pentru aceasta partida, toti fiind accidentati.

4 din totalul celor 5 partide jucate in 2018 de formatia alb-rosie in Liga 1 s-au incheiat cu minim 3 goluri marcate.

6 din ultimele 7 deplasari ale lui Dinamo in Liga 1 s-au incheiat cu goluri din partea unei singure echipe, iar pentru ca acest rezultat sa se repete si in aceasta partida, avem cota 1.73 la Unibet.

Se anunta o partida extrem de echilibrata, asa cum au fost majoritatea intalnirilor dintre cele doua formatii.

Ma astept la o prima repriza fara prea mult spectacol, si cred ca sunt sanse bune ca tabela sa indice un scor egal dupa primele 45 de minute.

Echipele probabile si indisponibilii

FC Botosani: Cobrea – Ungurusan, Miron, Burca, Acsinte – Tincu, Cucu – Roman, Morutan, Golofca – Golubovic

Indisponibili: Chitosca (accidentat)

Dinamo: Penedo – Romera, Popescu, Katsikas, Olteanu – Mahlangu, Nistor – Torje, Pesic, Salomao – Popa

Indisponibili: Nemec, Palic, Moldoveanu si Gheorghe (accidentati)

Verdict JDP: 6/10 egal la pauza @ 1.98 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇⬇⬇

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰