Login form protected by Login LockDown.

Olympiakos – Fenerbahce (Euroliga)

CSKA Moscova a invins-o pe Real Madrid in ultimele 4 meciuri jucate in Rusia

Meciul va incepe de la ora 21:00 si va fi transmis in direct de Digisport 4, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Olympiakos a fost invinsa in deplasarea din Serbia, contra Crvena Zvezda, scor 78-89, in runda anterioara din Euroliga.

In urma acestui insucces, Olympiakos a coborat pe locul 5 in clasament, fiind devansata de Panathinaikos.

Dimitris Agravanis si Kim Tillie sunt accidentati si vor absenta pentru tot restul sezonului.

Olympiakos o conduce pe Fenerbahce cu scorul de 9-7 in intalnirile jucate dupa anul 2000.

Grecii au reusit 8 victorii in cele 9 partide jucate pe teren propriu in acest sezon al Euroligii.

Olympiakos a reusit sa se impuna cu scorul de 90-83 in meciul tur, jucat la Istanbul, reusind acest succes dupa prelungiri.

Real Madrid a reusit 8 victorii in precedentele 9 partide jucate in Euroliga

Fenerbahce a invins-o pe Barcelona cu scorul de 86-82, in runda anterioara din Euroliga.

In urma acestei victorii, Fenerbahce isi mentine locul 2 in clasament, cu 14 victorii obtinute in 20 de partide.

James Nunnally va lipsi in jur de o luna, dupa ce a suferit o fractura la mana in runda anterioara.

Fenerbahce are o serie de 5 victorii consecutive obtinute in Euroliga, ultima infrangere fiind suferita in partida jucata pe teren propriu contra celor de la Real Madrid.

Fenerbahce a reusit doar 2 victorii in deplasare contra celor de la Olympiakos, cel mai recent succes fiind reusit in 2015.

Olympiakos si Fenerbahce au cele mai bune defensive din Euroliga, si probabil ca vom asista la un meci incrancenat, fara prea multe puncte marcate.

Desi meciul tur s-a incheiat cu multe puncte, trebuie tinut cont de faptul ca s-a jucat si o repriza de prelungiri.

Mizez pe un meci cu mai putin de 147 de puncte inscrise, si cred ca este cea mai potrivita alegere pentru acest meci, tinand cont de faptul ca este greu de anticipat care echipa va reusi sa se impuna.

Verdict JDP: 6/10 sub 147.5 @ 1.88 (Unibet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇️⬇️⬇️

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰