Login form protected by Login LockDown.

Roger Federer – Hyeon Chung (Australian Open)

Roger Federer nu a pierdut nici un set la acest turneu

Meciul va incepe de la ora 10:30 si va fi transmis de Eurosport 1, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Roger Federer a trecut de Tomas Berdych in sferturile de finala, reusind sa se impuna cu scorul de 3-0.

Dealtfel, jucatorul din Elvetia nu a pierdut nici un set la acest turneu, fiind singurul jucator care se poate lauda cu acest record.

In primul tur al turneului de la Australian Open, Roger Federer a trecut de Aljaz Bedene din Slovenia, dupa care in runda a doua l-a invins pe neamtul Jan-Lennard Struff.

In turul 3, Roger Federer a trecut de Ricahrd Gasquet, urmand ca in optimile de finala sa il invinga pe jucatorul din Ungaria, Marton Fucsovics.

Roger Federer a reusit sa castige de 5 ori turneul de la Australian Open, ultima data anul trecut, intr-o finala cu Rafa Nadal.

Roger Federer are 19 trofee de Grand Slam, 3 mai multe decat adversarul sau, Rafael Nadal.

Hyeon Chung se afla pentru prima data intr-o semifinala de Grand Slam

Hyeon Chung a reusit un turneu fantastic pana acum, iar cea mai mare performanta a reusit-o in optimile de finala, cand l-a eliminat pe Novak Djokovic in 3 seturi.

Hyeon Chung a inceput turneul de la Australian Open in fata lui Misha Zverev, jucator care a abandonat in setul secund.

In runda a doua, jucatorul din Coreea de Sud a avut o partida usoara, reusind sa se impuna in fata lui Daniil Medvedev cu scorul de 3-0.

In turul 3, Chung a avut o partida grea, contra lui Alexander Zverev, pe care l-a invins in 5 seturi.

In optimile de finala l-a eliminat pe fostul lider mondial Novak Djokovic, in 3 seturi, iar in sferturile de finala a trecut de Tennys Sandgren tot cu scorul de 3-0.

Pentru Chung, prezenta in semifinalele acestui turneu reprezinta cea mai buna performanta a carierei sale, el reusind sa ajunga pana in turul 3, anul trecut la French Open.

Anul trecut, Chung a parasit competitia inca din turul 2, fiind eliminat atunci de Grigor Dimitrov.

Roger Federer este favorit clar in aceasta partida, si ma astept ca elvetianul sa isi continue parcursul exceptional de pana acum.

Mizez pe faptul ca Roger Federer va reusi sa castige la zero aceasta partida, si sunt sanse bune ca elvetianul sa isi pastreze trofeul cucerit anul trecut, avand in vedere faptul ca rivalii sai traditionali sunt deja eliminati din competitie.

Verdict JDP: 7/10 Federer castiga 3-0 @ 2.02ย (Unibet)

๐Ÿ—ฃ Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. โฌ‡๏ธโฌ‡๏ธโฌ‡๏ธ

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ