Login form protected by Login LockDown.

Juventus – Genoa (Serie A)

Juventus a castigat ultimele 5 partide pe teren propriu contra Genoa

Meciul va incepe de la ora 21:45 si va fi transmis in direct de Digisport 2, dar va putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

Juventus a castigat la Cagliari cu scorul de 1-0, gratie unui gol inscris de Bernardeschi in minutul 74.

In urma acestui rezultat, Juventus isi pastreaza locul 2 in clasament, cu 50 de puncte acumulate, 4 mai putine decat liderul Napoli.

Benedikt Howedes, Gianluigi Buffon, Paulo Dybala, Juan Cuadrado si Claudio Marchisio sunt accidentati si nu vor putea evolua in aceasta partida pentru echipa gazda.

Juventus a reusit sa castige 35 din precedentele 38 de partide jucate pe teren propriu.

Juventus s-a impus atat la pauza cat si la final in ultimele 5 partide jucate pe teren propriu contra celor de la Genoa, iar pentru a reusi din nou acest lucru, Netbet ofera cota 1.74.

Batrana Doamna a reusit sa termine fara gol primit in ultimele 5 partide jucate acasa contra celor de la Genoa.

Deasemenea, cei de la Juventus au primit gol doar intr-o singura partida din ultimele 7 disputate in Serie A.

5 din precedentele 6 intalniri directe jucate pe acest stadion s-au incheiat cu mai putin de 3 goluri marcate.

Genoa n-a primit gol in ultimele 4 deplasari

Genoa a debutat cu dreptul in 2018, reusind o victorie la limita, scor 1-0, in fata celor de la Sassuolo.

In urma acestei victorii, Genoa a acumualat 21 de puncte, si ocupa locul 15 in clasament.

Ervin Zukanovic este suspendat si nu va putea evolua in aceasta partida pentru oaspeti.

Genoa nu a reusit sa marcheze in 11 din precedentele 15 deplasari disputate in Serie A.

Ultimele 6 deplasari ale celor de la Genoa s-au incheiat cu mai putin de 3 goluri marcate.

Genoa a reusit sa termine fara gol primit ultimele 4 deplasari, insa de doua ori meciul s-a terminat la egalitate, 0-0.

Genoa a suferit o singura infrangere in ultimele 5 partide jucate, tot impotriva celor de la Juventus, in Cupa Italiei.

Cred ca si de aceasta data Juventus va reusi sa se impuna, si mizez pe un succes al gazdelor inca de la pauza.

Echipele probabile si indisponibilii

Juventus: Szczesny – Barzagli, Benatia, Chiellini, Sandro – Khedira, Pjanic, Matuidi – Costa, Higuain, Mandzukic

Indisponibili: Howedes, Buffon, Dybala, Cuadrado si Marchisio (accidentati)

Genoa: Perin – Izzo, Spolli, Rossettini – Rosi, Bertolacci, Veloso, Rigoni, Laxalt – Pandev, Taarabt

Indisponibili: Zukanovic (suspendat)

Verdict JDP: 6/10 1 pauza/1 final @ 1.74 (Netbet)

🗣 Cum ti se pare pronosticul? Te astept cu mare interes in comentarii sa iti expui parerea si electiile care tie ti se par interesante pentru acest meci. Mai multe opinii si dezbateri, mai multe sanse de castig.. Iti multumesc in avans!

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share pe FACEBOOK. ⬇️⬇️⬇️

Sursa foto: David Ramos/Getty Images

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰