Login form protected by Login LockDown.

CSKA Moscova – Panathinaikos (Euroliga)

Re-editarea finalelor din 2007 si 2009

Meciul va incepe de la ora 20:00, si va fi transmis in direct de Digisport 4, dar vaย putea fi urmarit si in rubrica Meciuri Live Video.

CSKA Moscova a pierdut fara drept de apel in deplasarea de la Madrid, in runda anterioara din Euroliga, scor 69-82.

In urma acestui esec, CSKA Moscova a coborat pe locul 8 in clasament, fiind depasita de mai multe echipe.

CSKA Moscova a reusit sa castige ultimele 11 partide jucate pe teren propriu contra celor de la Panathinaikos, cel mai recent succes fiind in sezonul trecut, cand au castigat cu scorul de 81-77.

Higgins este cel mai bun marcator al gazdelor dupa primele doua runde, cu o medie de 16 puncte pe meci.

In precedenta partida, CSKA Moscova a cedat in ultimul sfert, fiind invinsa la 10 puncte in sfertul 4, iar per total, diferenta a fost de 13 puncte.

Panathinaikos fara victorie la Moscova din 2010

Panathinaikos a reusit sa o invinga pe Brose in runda precedenta, scor 93-83, intr-o partida jucata la Atena.

In urma acestui succes, Panathinaikos a urcat pe locul 10 in clasament.

In precedenta deplasare, Panathinaikos a pierdut fara drept de apel contra Barcelonei, scor 71-98.

Cel mai bun marcator al grecilor in acest start de sezon este Nick Calathes, cu o medie de 18.5 puncte pe meci.

Dupa infrangerea rusinoasa in fata Realului, CSKA Moscova are o dorinta de revansa in aceasta partida, si ma astept la un nou succes al rusilor in fata grecilor.

Daca vor juca la fel ca la Barcelona, Panathinaikos nu va avea nici o sansa in aceasta partida, si ma astept ca diferenta de scor intre cele doua formatii sa fie de minim 10 puncte in favoarea echipei din Moscova.

Pariu recomandat:ย CSKA Moscova -9.5 @ 2.02 (Unibet)

Daca ti-a fost util acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, te rog acorda-i un like/share peย FACEBOOK. โฌ‡๏ธย Iti multumesc!

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ