Login form protected by Login LockDown.

Milos Raonic l-a invins anul trecut pe Federer in semifinale

Meciul va incepe nu inainte de ora 17:00 si va fi transmis in direct de Eurosport 1, disponibil deasemenea in rubrica Meciuri Live Video.

Milos Raonic a avut o confruntare foarte grea in optimile de finala, reusind in cele din urma sa se impuna in setul decisiv in fata neamtului Alexander Zverev.

In primele runde, Raonic nu a avut foarte mari emotii, reusind sa se impuna in minim de seturi in prima runda, in fata neamtului Struff, dupa care a cedat un singur set in runda a doua, contra rusului Youzhny. In turul 3, jucatorul canadian a avut o noua partida usoara, reusind sa se impuna cu scorul de 3-0 in fata spaniolului Ramos.

Milos Raonic a reusit anul trecut sa joace in ultimul act al turneului de la Wimbledon, fiind invins de britanicul Andy Murray.

Performanta obtinuta anul trecut de canadian, este cel mai bun rezultat al sau la un turneu de Mare Slem.

Milos Raonic a reusit sa castige ultimele doua confruntari directe contra Federer, ambele disputate anul trecut.

Federer a reusit sa castige 9 din cele 12 partide directe jucate in fata lui Raonic

Roger Federer a reusit un parcurs perfect pana acum la Wimbledon, castigand toate cele 3 partide in minim de seturi.

In prima runda, Federer a profitat de abandonul lui Alexandr Dolgopolov din setul 2, la scorul de 1-0 pentru elvetian.

In turul 2, Roger Federer nu i-a dat nici o sansa sarbului Dusan Lajovic, pe care l-a invins cu scorul de 3-0, iar in turul 3 s-a impus cu acelasi scor in fata lui Mischa Zverev.

In meciul precedent, Roger Federer a trecut de Grigor Dimitrov tot in minim de seturi.

Anul trecut, Roger Federer a fost eliminat in semifinalele turneului de la Wimbledon de canadianul Milos Raonic.

Roger Federer a castigat nu mai putin de 7 trofee la Wimbledon, fiind turneul sau preferat. Cel mai recent succes a avut loc in anul 2012.

Cei doi jucatori s-au intalnit de 12 ori pana acum, iar scorul la general este 9-3 in favoarea lui Federer.

Desi a pierdut ultimele doua partide contra jucatorului din Canada, Roger Federer este favorit la castigarea acestei partide, si are de luat o revansa dupa eliminarea din semifinale de anul trecut.

Mizez pe o victorie a lui Federer, si cred ca vom asista la maxim 39 de game-uri jucate in aceasta partida.

Verdict JDP : 7/10 sub 39.5 game-uri @ 1.84 (Unibet)

Daca ti-a placut acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, nu ezita sa-i acorzi un like pe FACEBOOK.

Va astept cu mare interes in rubrica comentariilor unde sunteti invitati sa va exprimati opiniile si pronosticurile despre acest meci. Sunt convins ca avem multe de invatat unii de la altii si ca aceasta e calea spre progres.

Sursa foto: AFP PHOTO / CARL COURT

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ