Login form protected by Login LockDown.

Simona Halep trebuie sa ajunga in sferturile de finala pentru a nu pierde punctele obtinute anul trecutย

Meciul va incepe de la ora 15:00 si va fi transmis in direct de Eurosport 1, disponibil deasemenea in rubrica Meciuri Live Video.

Victoria Azarenka a invins-o pe Heater Watson din Marea Britanie, in turul 3 al turneului de la Wimbledon, reusind sa intoarca partida, dupa ce a cedat primul set.

In primele doua runde, Victoria Azarenka a trecut de Catherine Bellis din SUA si de Elena Vesnina din Rusia.

Anul trecut, Victoria Azarenka nu a participat la turneul de la Wimbledon, din cauza unei accidentari.

Victoria Azarenka a reusit sa ajunga de doua ori in semifinalele acestui turneu, in 2011 si 2012, fiind foarte aproape de fiecare data sa ajunga in ultimul act al competitiei.

Azarenka a jucat doar 5 partide in acest an, de la revenirea sa in circuit, dupa pauza cauzata de nasterea unui copil.

Jucatoarea din Belarus a reusit sa castige doua din cele 3 partide, ambele in 2012.

Victoria Azarenka la primul turneu de Mare Slem, in calitate de mamica

Simona Halep a trecut de Shuai Peng in turul 3 al turneului de la Wimbledon, reusind o victorie in minim de seturi, scor 6-4/7-6.

In primele doua tururi, Simona Halep a reusit victorii tot in minim de seturi, contra Marina Erakovic si Beatriz Haddad Maia.

Anul trecut, Simona Halep a parasit turneul de la Wimbledon dupa sferturile de finala, fiind invinsa de actualul lider mondial, Angelique Kerber.

Cea mai buna performanta obtinuta de Simonei Halep la Wimbledon este semifinala din 2014, cand a fost invinsa de Eugenie Bouchard.

Simona Halep a reusit o singura victorie in fata jucatoarei din Belarus, in cea mai recenta confruntare directa, in 2015 la turneul de la US Open.

Jucatoarea noastra are sansa sa devina lider mondial la finalul acestui turneu, insa trebuie neaparat sa ajunga cel putin pana in sferturile de finala ale competitiei.

Simona Halep detine un record destul de greu de egalat, fiind jucatoarea cu cele mai multe prezente consecutive in top 10 WTA, cu 186 de saptamani in aceasta ierarhie.

Se anunta o partida extrem de interesanta, si cred ca vom asista la cel putin 22 de game-uri jucate, avand in vedere faptul ca sunt doua jucatoare care se cunosc destul de bine.

Verdict JDP : 7/10 peste 21.5 game-uri @ 1.79 (Unibet)

Daca ti-a placut acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, nu ezita sa-i acorzi un like pe FACEBOOK.

Va astept cu mare interes in rubrica comentariilor unde sunteti invitati sa va exprimati opiniile si pronosticurile despre acest meci. Sunt convins ca avem multe de invatat unii de la altii si ca aceasta e calea spre progres.

Sursa foto: AFP PHOTO / CARL COURT

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ