Login form protected by Login LockDown.

Deplasare infernala pentru Hoffenheim

Meciul va incepe de la ora 18:30 si va fi transmis in direct de Eurosport 2, disponibil deasemenea in rubrica Meciuri Live Video.a.espncdn.com

Cotele pentru aceasta partida sunt 1.10 Real Madrid, Egalul 10.00, Espanyol 23.00, la Unibet.

• Bayern a castigat atat la pauza cat si la final 5 din ultimele 6 meciuri jucate pe teren propriu contra Hoffenheim
  • dupa vizita celor de la Hoffenheim, pentru Bayern Munchen vor urma : Leverkusen (d), Bochum (d) si Augsburg (d)

• Hoffenheim a reusit sa adune doar 6 puncte in deplasare in acest sezon
  • dupa partida contra Bayern Munchen, pentru Hoffenheim vor urma: Darmstadt (a), Bremen (d) si Mainz (a)

Echipele probabile si indisponibilii

Bayern Munchen : Neuer – Lahm, Martinez, Badstuber, Alaba – Alonso, Alcantara – Costa, Muller, Coman – Lewandowski

[badlist]
  • Indisponibili: Rafinha, Ribery, Gotze, Ulreich, Boateng, Benatia si Bernat (accidentati)
[/badlist]

Hoffenheim: Baumann – Kaderabek, Sule, Schar, Kim – Rudy, Strobl – Hamad, Volland, Schmid – Vargas

[badlist]
  • Indisponibili: Herdling, Elyounoussi si Schwegler (accidentati)
[/badlist]

Verdict JDP : 6/10 peste 1.5 goluri prima reprizaย  @1.82 (Unibet)

Bayern Munchen are un parcurs perfect in acest sezon pe teren propriu, reusind 9 victorii in tot atatea meciuri disputate.

In cele 9 partide jucate pe Allianz Arena, Bayern a reusit sa marcheze nu mai putin de 32 de goluri, incasand doar 3 goluri.

De obicei, Bayern Munchen marcheaza foarte mult in prima repriza, si ma astept ca si in aceasta partida sa se intample la fel.

Chiar daca in ultima partida jucata acasa, Bayern a incheiat 0-0 dupa primele 45 de minute, ma astept ca de aceasta data sa vedem minim 2 goluri pana la pauza.

In meciul tur, Bayern a reusit sa se impuna cu scorul de 2-1, in prima repriza fiind marcate 2 goluri.

Cea mai categorica victorie a celor de la Bayern contra Hoffenheim a avut loc in 2012, cand bavarezii au reusit sa se impuna cu scorul de 7-1.

Daca ti-a placut acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, nu ezita sa-i acorzi un like pe FACEBOOK.

ABONEAZA-TE GRATIS! Daca ti-a placut aceasta analiza si doresti sa primesti gratuit in mail toate materialele postate pe JDP, poti sa te abonezi de aici si vei primi ghidul „Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli„. Peste 6400 de pariori deja primesc zilnic analize de calitate premium din fotbal si baschetul european. Fii si tu unul dintre ei acum !

Va astept cu mare interes in rubrica comentariilor unde sunteti invitati sa va exprimati opiniile si pronosticurile despre acest meci. Sunt convins ca avem multe de invatat unii de la altii si ca aceasta e calea spre progres.

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ