Login form protected by Login LockDown.

Dortmund incearca sa tina aproape de Bayern

Meciul va incepe de la ora 18:30 si va fi transmis in direct de Eurosport 2, disponibil deasemenea in rubrica Meciuri Live Video.das-spiel-des-tages-findet-fraglos-in-frankfurt-statt-bis-zur-pause-bringen-lukas-piszczek-und-marco-reus-am-ball-den-meister-aus-dortmund-mit-2-0-in-front-

Cotele pentru aceasta partida sunt 1.18 Dortmund, Egalul 7.25, Frankfurt 15.00, la Unibet.

• Dortmund s-a impus in ultimele 4 partide jucate aici contra Frankfurt, in ultimele 3 reusind sa termine si fara gol primit
  • dupa vizita celor de la Frankfurt pentru Dortmund vor urma : Augsburg (d), Koln (d) si Gladbach (a)

• in ciuda sezonului slab pe care il are, Frankfurt este una dintre putinele echipe care a reusit sa incurce pe Bayern in acest sezon
  • dupa deplasarea de la Dortmund, pentru Frankfurt vor urma: Bremen (a), Wolfsburg (a) si Augsburg (d)

Echipele probabile si indisponibilii

Dortmund: Burki – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Ginter – Reus, Castro, Kagawa, Mkhitaryan – Aubameyang

• Indisponibili: Sahin, Durm si Gundogan (accidentati)

Frankfurt: Hradecky – Hasebe, Kinsombi, Abraham, Oczipka – Medojevic, Reinartz – Aigner, Meier, Ignjovski – Seferovic

[badlist]
  • Indisponibili: Anderson, Kittel, Flum si Castaignos (accidentati), Russ, Zambrano si Stendera (suspendati)
[/badlist]

Verdict JDP : 6/10 peste 1.5 goluri la pauza @ 1.81 (Unibet)

Dortmund vine dupa o infrangere suprinzatoare suferita in Europa League, pe teren propriu contra PAOK.

Elevii lui Tomas Tuchel probabil ca vor o revansa in fata fanilor, si sunt de parere ca o sa avem parte de un nou meci spectaculos, cu goluri.

Mizez pe minim 2 goluri marcate in prima repriza, asa cum ne-au cam obisnuit cei de la Dortmund in ultima perioada.

Ultimele 5 meciuri incheiate cu peste 2.5 goluri, s-au incheiat si cu minim 2 goluri marcate pana la pauza, si sunt de parere ca la fel se va intampla si in aceasta partida.

Daca ti-a placut acest articol si apreciezi orele de munca pentru realizarea lui, nu ezita sa-i acorzi un like pe FACEBOOK.

ABONEAZA-TE GRATIS! Daca ti-a placut aceasta analiza si doresti sa primesti gratuit in mail toate materialele postate pe JDP, poti sa te abonezi de aici si vei primi ghidul „Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli„. Peste 6200 de pariori deja primesc zilnic analize de calitate premium din fotbal si baschetul european. Fii si tu unul dintre ei acum !

Va astept cu mare interes in rubrica comentariilor unde sunteti invitati sa va exprimati opiniile si pronosticurile despre acest meci. Sunt convins ca avem multe de invatat unii de la altii si ca aceasta e calea spre progres.

๐Ÿ“ง Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" ๐Ÿ’ฐ