Login form protected by Login LockDown.


Aproape ca a sosit turneul final, ultima data, acus 4 ani de zile faceam si noi parte din elita celor 16 echipe care luau parte la acest frumos eveniment, de aceasta data ne uitam la TV neimplicati.

Structura articolului:

#1 e o sectiune introductiva in care am adunat o colectie impresionanta de pariuri antepost de la acest turneu, urmand ca in cursul celor 3 saptamani de intreceri, zi de zi sa discutam punctual despre meciurile zilei, care vor fi acoperite integral pe JDP.

#2 urmeaza apoi sectiunea sondajului unde sunteti invitati sa votati echipa care credeti ca va castiga EURO 2012 si astept cu nerabdare opiniile voastre

#3 ultima parte parte a articolului contine loturile actualizate ale celor 16 formatii si televizarile din faza grupelor.

De aceasta data, intreg turneul e trimis integral, din pacate pe doua posturi diferite, o parte din meciuri pe TVR1, cealalta pe Dolce Sport.

PONT: E EURO, e o data la 4 ani de zile si din punctul meu de vedere nu merita s-o ardem aiurea pe streamuri, personal voi cumpara online pachetul pentru o luna de zile de la DolceTV pentru a urmari pe calculator nu mai putin de 19 partide, iar pretul e de 4 euro / luna + TVA. Practic se vine cu foarte putin peste 1 RON / meci. Transmisia e HD, sacadari zero si pentru cei care au PC-ul legat printr-un cablu HDMI la TV, experienta va fi practic aceeasi.

Absolut tot ce-a fost mai interesat legat de acest EURO am cuprins in selectiile de mai jos. Diferite case am cutreierat, dar cele mai multe selectii le-am „ciugulit” de la agentia de baza a mea, bet365, iar aici vreau sa fac o remarca, in general absolut toate „prostioarele” legate de EURO 2012 se regasesc in partea de jos a paginii, dupa ce ati ales meniul Fotbal din stanga, dar am vazut ca recent au introdus si o optiune dedicata in meniul din stanga denumita sugestiv EURO 2012.

ASTEPT CU FOARTE MARE INTERES  ALEGERILE VOASTRE SI CE SELECTII V-AU CAPTIVAT DIN MARKETUL ANTEPOST !

Multumesc foarte mult tuturor care rasplatesc cu un like munca si informatiile transmise prin intermediul acestui articol.

Oferta „regale” pentru anteposturi

Favorita la EURO: #1 Spania @ 3.75 (bet365); #2 Germania @4.00 (bet365); #3 Olanda @ 7.50 (bet365); #4 Anglia @ 13.00 (bwin)

Spania sau Germania ? Oricare din ele sa castige euro @ 1.80 (bwin)

Sa ajunga in finala: Spania (2.25); Germania (2.50); Olanda (4.00); Anglia (5.50) la bet365.com

The big 3:

Spania: 6 sau 7 puncte in faza grupelor @ 1.90 (bet365)

Olanda: sa atinga semifinalele @ 2.25 (bet365)

Germania: cele mai multe goluri marcate @ 3.75 (bet365)

3 scenarii pentru finala: Spania – Germania (9.00), Spania – Olanda (15.00), Germania – Olanda (9.00)

Golgheterul: #1 Gomez @ 8.00 (bet365); #2 R. van Persie @ 10.00 (bet365); #3 C. Ronaldo @ 13.00 (bet365)

Dueluri intre tari:

Italia > Portugalia @ 1.67

Olanda > Anglia @ 1.72

Polonia > Cehia @ 1.66

* selectii din oferta bet365.com / Fotbal / Sa progreseze cel mai departe

Primele doua din grupe (orice ordine):

Rusia si Polonia din Grupa A @ 3.25

Germania si Olanda din Grupa B @ 2.00

Spania si Italia din Grupa C @ 1.83

Anglia si Franta din Grupa D @ 2.50

* selectiile din oferta bet365.com / FOTBAL / Primii 2 / Grupe (orice ordine)

Doua posibile codase in grupele lor:

Danemarca locul 4 @ 1.66

Suedia locul 4 @ 2.25

* propuneri din oferta bet365.com / FOTBAL / Sa termine pe ultimul loc

Cei mai bun marcatori ai echipelor de club:

van Persie al lui Arsenal @ 1.44

Torres al lui Chelsea @ 1.72

Balotelli de la City @ 2.00

Ronaldo de la Real @ 1.72

nu marcheaza nimeni de la Tottenham @ 3.25 (stan james)

* toate cotele nemarcate sunt de la bet365.com / Fotbal

Cei mai buni marcatori ai ligilor:

van Persie din Premier League @ 4.50

Ronaldo din La Liga @ 3.50

Gomez al Bundesligii @ 3.50

Ibrahimovic din Serie A @ 6.50

* toate cotele fac parte din oferta bet365.com / Fotbal

Cei mai buni marcatori ai echipei:

Bendtner al Danemarcei @ 3.75

Rooney al Angliei @ 6.50

Benzema al Frantei @ 3.25

Gomez al Germaniei @ 3.25

van Persie al Olandei @ 3.25

Di Natale al Italiei @ 5.00

Ronaldo al Portugaliei @ 2.37

Zlatan al Suediei @ 3.25

* toate cotele sunt de la bet365.com / Fotbal

Dueluri intre rivali:

Jelavic (Everton) > Caroll (Liverpool) la cota 1.72

Ibrahimovic (AC Milan) > Sneijder (Inter) la cota 1.90

* selectii de la bet365.com / Fotbal / Pariuri Comparate: Marcator / Club

Etapa eliminarii:

Croatia eliminata din faza grupelor @ 1.44

Anglia eliminata in sferturi (2.86) sau in semifinala (6.00)

Grecia eliminata din faza grupelor @ 1.50

Olanda eliminata in semifinale @ 4.50

Polonia eliminata in sferturi @ 2.25

Rusia eliminata in sferturi @ 2.20

* valorile cotelor sunt de la bet365.com / Fotbal / Etapa eliminarii

Pariuri „şugubeţe”

Euro sa fie castigat de o tara cu moneda EURO @ 1.17 (ladbrokes)

peste 7.5 cartonase rosii @ 1.90 (bet365)

nici un hattrick marcat @ 1.73 (william hill)

Castigatoarea va castiga fiecare meci in 90 de minute @ 10.00 (william hill)

Cartonas rosu in finala @ 3.20 (bwin)

Anglia eliminata la penaltyuri @ 8.00 (bet365)

Capitanul castigatoarei euro va vinde trofeul, medaliile si tricourile pentru bugetul tarii @ 21 (ladbrokes)

Euro sa nu mai existe ca moneda pana la sf turneului @ 51.00 (ladbrokes)

Exprima-ti opinia !

[polldaddy poll=”6287722″]

Grupa A: Cehia, Grecia, Polonia, Rusia

Televizarile grupei:

Vineri, 8 iunie:

ora 19:00  Polonia-Grecia (Varsovia) in direct pe TVR 1

ora 21:45  Rusia-Cehia (Wroclaw) in direct pe Dolce Sport

Marti, 12 iunie:

ora 19:00  Grecia-Cehia (Wroclaw) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Polonia-Rusia (Varsovia) in direct pe TVR 1

Sambata, 16 iunie

ora 21:45 Cehia-Polonia (Wroclaw) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Grecia-Rusia (Varsovia) in direct pe TVR 1


Cehia – selectioner Michal Bilek

Portari: Petr Cech (Chelsea Londra), Jaroslav Drobny (Hamburger SV), Jan Lastuvka (Dnepr Dnepropetrovsk);

Fundasi: Frantisek Rajtoral, David Limbersky (ambii Viktoria Plzen), Tomas Sivok (Besiktas Istanbul), Theodor Gebre Selassie (Slovan Liberec), Roman Hubnik (Hertha Berlin), Michal Kadlec (Bayer Leverkusen), Marek Suchy (Spartak Moscova);

Mijlocasi: Petr Jiracek (VfL Wolfsburg), Tomas Rosicky (Arsenal Londra), Tomas Hubschman (Sahtior Donetk), Daniel Kolar, Vaclav Pilar, Milan Petrzela (toti Viktoria Plzen), Jaroslav Plasil (Girondins Bordeaux), Jan Rezek (Anorthosis Famagusta), Vladimir Darida (Viktoria Plzen);

Atacanti: Milan Baros (Galatasaray Istanbul), David Lafata (FK Jablonec), Tomas Necid (TSKA Moscova), Tomas Pekhart (FC Nurnberg).


Grecia – selectioner Fernando Santos

Portari: Kostas Chalkias (PAOK Salonic), Michalis Sifakis (Aris Salonic), Alexandros Tzorvas (US Palermo);

Fundasi: Vassilis Torosidis, Avraam Papadopoulos, Jose Holebas (toti Olympiakos Pireu), Kyriakos Papadopoulos (Schalke 04), Sokratis Papastathopoulos (Werder Bremen), Giorgos Tzavellas (AS Monaco), Stelios Malezas (PAOK Salonic);

Mijlocasi: Kostas Katsouranis, Giorgos Karagounis, Sotiris Ninis (toti Panathinaikos Atena), Giannis Maniatis, Giannis Fetfatzidis (ambii Olympiakos Pireu), Giorgos Fotakis (PAOK Salonic), Grigoris Makos (AEK Atena), Kostas Fortounis (FC Kaiserslautern);

Atacanti: Dimitris Salpingidis (PAOK Salonic), Giorgos Samaras (Celtic Glasgow), Fanis Gekas (Samsunspor), Nikos Liberopoulos (AEK Atena), Kostas Mitroglou (Atromitos Atena).


Polonia – selectioner Franciszek Smuda

Portari: Wojciech Szczesny (Arsenal Londra), Przemyslaw Tyton (PSV Eindhoven), Grzegorz Sandomierski (RC Genk);

Fundasi: Sebastian Boenisch (Werder Bremen), Marcin Kaminski, Grzegorz Wojtkowiak (ambii Lech Poznan), Damien Perquis (Sochaux), Lukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruxelles), Jakub Wawrzyniak (Legia Varsovia);

Mijlocasi: Jakub Blaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafal Murawski (Lech Poznan), Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux), Eugen Polanski (FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Groznai), Rafal Wolski (Legia Varsovia);

Atacanti: Pawel Brozek (Celtic Glasgow), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hanovra ’96).


Rusia – selectioner Dick Advocaat

Portari: Igor Akinfeyev (TSKA Moscova), Viaceslav Malafeiev (Zenit Sankt Petersburg), Anton Shunin (Dinamo Moscova)

Fundasi: Alexander Anyukov (Zenit Sankt Petersburg), Alexei Berezutsky (TSKA Moscova), Sergei Ignashevich (TSKA Moscova), Kirill Nababkin (TSKA Moscova), Vladimir Granat (Dinamo Moscova), Yury Zhirkov (Anji Mahacikala), Dmitry Kombarov (Spartak Moscova), Roman Sharonov (Rubin Kazan)

Mijlocasi: Igor Denisov (Zenit Sankt Petersburg), Roman Shirokov (Zenit Sankt Petersburg), Konstantin Zyryanov (Zenit Sankt Peeersburg), Denis Glushakov (Lokomotiv Moscova), Igor Semshov (Dinamo Moscova), Alan Dzagoyev (TSKA Moscova), Marat Izmailov (Sporting)

Atacanti: Andrei Arsavin (Zenit Sank Petersburg), Alexander Kerzhakov (Zenit Sankt Petersburg), Alexander Kokorin (Dinamo Moscova), Roman Pavlyuchenko (Lokomotiv Moscova), Pavel Pogrebnyak (Fulham).

Grupa B: Danemarca, Olanda, Germania, Portugalia

Televizarile grupei:

Sambata, 9 iunie:

ora 19:00  Olanda-Danemarca (Harkov) in direct pe TVR 1

ora 21:45 Germania-Portugalia (Lvov) in direct pe Dolce Sport

Miercuri, 13 iunie:

ora 19:00  Danemarca-Portugalia (Lvov) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Olanda-Germania (Harkov) in direct pe TVR 1

Duminica, 17 iunie:

ora 21:45  Portugalia-Olanda (Harkov) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Danemarca-Germania (Lvov) in direct pe TVR 1


Danemarca – selectioner Morten Olsen

Portari: Stephan Andersen (Evian TG), Anders Lindegaard (Manchester United), Kasper Schmeichel (Leicester City);

Fundasi: Lars Jacobsen (FC Copenhaga), Simon Kjaer (AS Roma), Daniel Agger (FC Liverpool), Andreas Bjelland, Jores Okore (ambii FC Nordsjaelland), Simon Poulsen (AZ’67 Alkmaar), Michael Silberbauer (Young Boys Berna), Daniel Wass (Evian TG);

Mijlocasi: William Kvist (VfB Stuttgart), Niki Zimling (FC Bruges), Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg (ambii Evian TG), Lasse Schone (NEC Nijmegen), Christian Eriksen (Ajax Amsterdam), Jakob Poulsen (FC Midtjylland), Tobias Mikkelsen (FC Nordsjaelland);

Atacanti: Nicklas Bendtner (Sunderland), Nicklas Pedersen (FC Groningen), Michael Krohn-Dehli, Dennis Rommedahl (ambii Brondby IF).


Olanda – selectioner Bert van Marwijk

Portari: Tim Krul (Newcastle United), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Michel Vorm (Swansea City)

Fundasi: Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV), John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (Malaga), Ron Vlaar (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax), Jetro Willems (PSV)

Mijlocasi: Mark van Bommel (AC Milan), Nigel de Jong (Manchester City), Stijn Schaars (Sporting Lisabona), Wesley Sneijder (Internazionale Milano), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham)

Atacanti: Ibrahim Afellay (FC Barcelona), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Luuk de Jong (FC Twente), Dirk Kuijt (Liverpool), Luciano Narsingh (Heerenveen), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Bayern Munichen).


Germania – selectioner Joachim Low

Portari: Manuel Neuer (Bayern Munchen), Tim Wiese (Werder Bremen), Ron-Robert Zieler (Hanovra ’96);

Fundasi: Holger Badstuber, Jerome Boateng, Philipp Lahm (toti Bayern Munchen), Benedikt Howedes (Schalke 04), Mats Hummels, Marcel Schmelzer (ambii Borussia Dortmund), Per Mertesacker (Arsenal Londra);

Mijlocasi: Lars Bender, Andre Schurrle (ambii Bayer Leverkusen), Toni Kroos, Thomas Muller, Bastian Schweinsteiger (toti Bayern Munchen), Mesut Ozil, Sami Khedira (ambii Real Madrid), Mario Gotze, Ilkay Gundogan (ambii Borussia Dortmund);

Atacanti: Mario Gomez (Bayern Munchen), Miroslav Klose (Lazio Roma), Lukas Podolski (FC Koln), Marco Reus (Borussia Dortmund).


Portugalia – selectioner Paulo Bento

Portari: Rui Patricio (Sporting Lisabona), Eduardo (Benfica), Beto (FC Porto/CFR Cluj).

Fundasi: Bruno Alves (Zenit), Fabio Coentrao (Real Madrid), Joao Pereira (SportingLisabona), Pepe (Real Madrid), Ricardo Costa (Valencia), Rolando (FC Porto), Miguel Lopes (Sporting Braga).

Mijlocasi: Hugo Viana (Sporting Braga), Joao Moutinho (FC Porto), Custodio (Sporting Braga), Miguel Veloso (Genoa), Raul Meireles (Chelsea), Ruben Micael (Real Zaragoza).

Atacanti:Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Hugo Almeida (Besiktas), Helder Postiga (Real Zaragoza), Nani (Manchester United), Nelson Oliveira (Benfica), Ricardo Quaresma (Besiktas), Silvestre Varela (FC Porto).

Grupa C: Croatia, Italia, Irlanda, Spania

Televizarile grupei:

Duminica, 10 iunie:

ora 19:00  Spania-Italia (Gdansk) in direct pe TVR 1

ora 21:45  Irlanda-Croatia (Poznan) in direct pe Dolce Sport

Joi, 14 iunie:

ora 19:00  Italia-Croatia (Poznan) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Spania-Irlanda (Gdansk) in direct pe TVR 1

Luni, 18 iunie:

ora 21:45  Croatia-Spania (Gdansk) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Italia-Irlanda (Poznan) in direct pe TVR 1


Croatia – selectioner Slaven Bilic

Portari: Stipe Pletikosa (FC Rostov), Ivan Kelava (Dinamo Zagreb), Danijel Subacici (AS Monaco FC).

Fundasi: Jurica Buljat (Maccabi Haifa FC), Vedran Corluka (Tottenham Hotspur FC), Danijel Pranjici (FC Bayern Munchen), Gordon Schildenfeld (Eintracht Frankfurt), Josip Simunici (Dinamo Zagreb), Darijo Srna (FC Sahtior Donetk), Ivan Strinici (FC Dnepr Dnepropetrovsk), Domagoj Vida (Dinamo Zagreb).

Mijlocasi: Milan Badelj (Dinamo Zagreb), Tomislav Dujmovici (FC Dinamo Moskva), Ivo Ilicevici (Hamburger SV), Niko Kranjcar (Tottenham Hotspur FC), Luka Modrici (Tottenham Hotspur FC), Ivan Perisici (Borussia Dortmund), Ivan Rakitici (Sevilla FC), Ognjen Vukojevici (Dinamo Kiev).

Atacanti: Eduardo (FC Sahtior Donetk), Nikica Jelavici (Everton FC), Mario Mandzukici (VfL Wolfsburg), Ivica Olici (VfL Wolfsburg), Nikola Kalinic


Italia – selectioner Cesare Prandelli

Portari:Gianluigi Buffon (Juventus Torino), Morgan De Sanctis (SSC Napoli), Salvatore Sirigu (Paris Saint-Germain);

Fundasi: Ignazio Abate (AC Milan), Federico Balzaretti (US Palermo), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (toti Juventus Torino), Christian Maggio (SSC Napoli), Angelo Ogbonna (AC Torino);

Mijlocasi: Daniele De Rossi (AS Roma), Alessandro Diamanti (Bologna), Emanuele Giaccherini, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo (toti Juventus Torino), Riccardo Montolivo (AC Fiorentina), Thiago Motta (Paris Saint-Germain), Antonio Nocerino (AC Milan);

Atacanti: Mario Balotelli (Manchester City), Fabio Borini (AS Roma), Antonio Cassano (AC Milan), Antonio Di Natale (Udinese), Sebastian Giovinco (FC Parma).


Irlanda – selectioner Giovanni Trapattoni

Portari: Shay Given (Aston Villa FC), Keiren Westwood (Sunderland AFC), David Forde (Millwall FC).

Fundasi: John O’Shea (Sunderland AFC), Richard Dunne (Aston Villa FC), Stephen Ward (Wolverhampton Wanderers FC), Sean St Ledger (Leicester City FC), Darren O’Dea (Celtic FC), Stephen Kelly (Fulham FC), Paul McShane (Hull City AFC).

Mijlocasi: Glenn Whelan (Stoke City FC), Keith Andrews (West Bromwich Albion FC), Aiden McGeady (FC Spartak Moskva), Darron Gibson (Everton FC), Paul Green (fara echipa), Damien Duff (Fulham FC), Stephen Hunt (Wolverhampton Wanderers FC), James McClean (Sunderland AFC).

Atacanti: Robbie Keane (LA Galaxy), Kevin Doyle (Wolverhampton Wanderers FC), Shane Long (West Bromwich Albion FC), Jonathan Walters (Stoke City FC), Simon Cox (West Bromwich Albion FC).


Spania – selectioner Vicente del Bosque

Portari: Iker Casillas (Real Madrid), Victor Valdes (FC Barcelona), Pepe Reina (FC Liverpool);

Fundasi: Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Raul Albiol (toti Real Madrid), Gerard Pique (FC Barcelona), Jordi Alba (FC Valencia), Javi Martinez (Athletic Bilbao), Juanfran (Atletico Madrid);

Mijlocasi:Xavi Hernandez, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Cesc Fabregas (toti FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Santi Cazorla (Malaga);

Atacanti:Fernando Torres, Juan Mata (ambii Chelsea Londra), Fernando Llorente (Athletic Bilbao), Alvaro Negredo, Jesus Navas (FC Sevilla), Pedro Rodriguez (FC Barcelona), David Silva (Manchester City).

Grupa D: Anglia, Franta, Suedia, Ucraina

Televizarile grupei:

Luni, 11 iunie:

ora 19:00  Franta-Anglia (Donetsk) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Ucraina-Suedia (Kiev) in direct pe TVR 1

Vineri, 15 iunie:

ora 19:00 Ucraina-Franta (Donetsk) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Suedia-Anglia (Kiev) in direct pe TVR 1

Marti, 19 iunie:

ora 21:45  Anglia-Ucraina (Donetsk) in direct pe Dolce Sport

ora 21:45  Suedia-Franta (Kiev) in direct pe TVR 1


Anglia – selectioner Roy Hodgson

Portari: Joe Hart (Manchester City), Robert Green (West Ham), Jack Butland (Birmingham City);

Fundasi: Leighton Baines (Everton), Gary Cahill (Chelsea), Martin Kelly (Liverpool), Ashley Cole (Chelsea), Phil Jagielka (Everton), Glen Johnson (Liverpool), Phil Jones (Manchester United), Joleon Lescott (Manchester City), John Terry (Chelsea);

Mijlocasi: Stewart Downing (Liverpool), Steve Gerrard (Liverpool), Frank Lampard (Chelsea), Jordan Henderson (Liverpool), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Scott Parker (Tottenham), Theo Walcott (Arsenal), Ashley Young (Manchester United), James Milner (Manchester City);

Atacanti: Andy Carroll (Liverpool), Jermaine Defoe (Tottenham), Wayne Rooney (Manchester United), Danny Welbeck (Manchester United).


Franta – selectioner Laurent Blanc

Portari: Cedric Carrasso (Girondins Bordeaux), Hugo Lloris (Olympique Lyon), Steve Mandanda (Olympique Marseille);

Fundasi: Gael Clichy (Manchester City), Mathieu Debuchy (OSC Lille), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal Londra), Philippe Mexes (AC Milan), Adil Rami (FC Valencia), Anthony Reveillere (Olympique Lyon);

Mijlocasi: Yohan Cabaye (Newcastle United), Alou Diarra (Olympique Marseille), Florent Malouda (Chelsea Londra), Marvin Martin (Sochaux), Blaise Matuidi (Paris Saint-Germain), Yann Mvila (Rennes), Samir Nasri (Manchester City), Franck Ribery (Bayern Munchen);

Atacanti: Hatem Ben Arfa (Newcastle United), Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Montpellier), Jeremy Menez (Paris Saint-Germain), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille).


Suedia – selectioner Erik Hamren

Portari: Andreas Isaksson (PSV Eindhoven), Johan Wiland, (FC Copenhaga), Par Hansson (Helsingborg)

Fundasi: Olof Mellberg (Olympiakos), Jonas Olsson (West Bromwich Albion), Mikael Lustig (Celtic), Martin Olsson (Blackburn), Behrang Safari (Anderlecht), Andreas Granqvist (Genoa), Mikael Antonsson (Bologna)

Mijlocasi: Anders Svensson (Elfsborg), Kim Kallstrom (Olympique Lyon), Sebastian Larsson (Sunderland), Pontus Wernbloom (TSKA Moscova), Rasmus Elm (AZ Alkmaar), Christian Wilhelmsson (Al Hilal), Emir Bajrami (FC Twente), Samuel Holmen (Istanbul BB)

Atacanti: Zlatan Ibrahimovic (AC Milan), Johan Elmander (Galatasaray), Ola Toivonen (PSV Eindhoven), Tobias Hysen (IFK Goteborg), Markus Rosenberg (Werder Bremen)


Ucraina – selectioner Oleg Blohin

Portari: Andrei Piatov (Sahtior Donetk), Alexander Goriainov (Metalist Harkov), Maxim Koval (Dinamo Kiev)

Fundasi: Taras Mihalik, Evgheni Khacheridi (ambii Dinamo Kiev), Iaroslav Rakitski, Alexander Kucher, Viaceslav Shevchuk (toti Sahtior Donetk), Evghen Selin (Vorskla Poltava), Bogdan Butko (Mariupol);

Mijlocasi: Anatoli Timosciuk (Bayern Munchen), Oleg Gusev, Denis Garmas, Alexander Aliev, Andrei Iarmolenko (toti Dinamo Kiev), Ruslan Rotan, Evgheni Konoplianka (ambii Dnepropetrovsk), Sergei Nazarenko (Tavria Simferopol;

Atacanti: Andrei Sevcenko, Artem Milevski (ambii Dinamo Kiev), Andrei Voronin (Dinamo Moscova), Evgheni Seleznov (Sahtior Donetk), Marko Devic (Metalist Harkov).

📧 Aboneaza-te gratuit si vei primi predictiile si analizele zilnic in e-mail. Bonus vei primi si ghidul "Cum sa devii un parior mai bun in 12 pasi simpli" 💰